Trochę kultury

Miłośnicy języka francuskiego powinni mieć na uwadze różnego rodzaju wydarzenia kulturalne związane z językiem francuskim i ukazujące jego piękno w całej krasie.

Mowa tutaj na przykład o koncertach. Jednym z nich jest planowany na 17.08.2013r. koncert Les Tambours du Bronx, organizowany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Jego gwiazdami będzie zdumiewająca francuska grupa ulicznych perkusistów (czyli wspomniana Les Tambours du Bronx) oraz Lech Janerka.

Na uwagę zasługuje także Festiwal Audioriver, nazywany także weekendem z muzyką elektro „à la française”. Wydarzenie tego roku miało miejsce w dniach 26-28 lipca. Warto zaznaczyć, że festiwal ten odbywa się już od ośmiu lat w Płocku i niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Audioriver przeznaczony jest dla wszystkich fanów elektro oraz French Touch. Fani jazzu powinni zainteresować się natomiast koncertem Reneud Garcia-Founs, który odbył się 16.07.2013r.

Na koncertach i festiwalach nie kończą się jednak kulturalne wydarzenia związane z językiem francuskim w Polsce. Warto wspomnieć tutaj także o konferencjach i debatach, wystawach czy też wydarzeniach teatralnych (na przykład spektakl powstały w reżyserii Axela de Vreese, zatytułowany „Éduquons-les – Laurent Van Wetter, Le groupe, Les Dernières Volontés – Dominique Breda”), o których przypomina na swojej stronie Instytut francuski w Warszawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *