Instytut francuski w Warszawie i Krakowie

Instytut francuski działający w dwóch miastach w Polsce (Warszawie oraz Krakowie) to instytucja, którą powinien zainteresować się każdy, kto w jakimkolwiek stopniu wiąże swoją przyszłość z językiem francuskim. Instytucja ta posiada szeroką ofertę kursów językowych: indywidualnych, dla firm, dla dzieci i młodzieży w wieku 4-18lat a także dla dorosłych.

InstytutPonadto można skorzystać z różnego typu kursów, chodzi tutaj na przykład o kursy intensywne lub specjalistyczne. Na tym jednak nie koniec działalności Instytutu. Proponuje on również testy, które umożliwiają sprawdzenie poziomu swojej wiedzy i wybranie odpowiedniego dla siebie poziomu kursu. Ponadto można wziąć udział w egzaminach i zdobyć certyfikaty DELF i DALF. Warto wspomnieć również o ciekawej ofercie warsztatów oraz konwersacji, na przykład konwersacja poprzez zabawę opierająca się na prowadzonych przez animatora zabawach utrwalających umiejętności wypowiadania się. Instytut francuski organizuje także spotkania z różnymi osobami, na przykład z powieściopisarzem Grégoirem Delacourtem – autorem takich powieści jak: „L’Écrivain de la famille” oraz „La Liste de mes envies”.

Warto zainteresować się także mediateką stanowiącej centrum informacji oraz swoiste źródło dokumentacji multimedialnej. Znaleźć można w niej około 20 tysięcy książek, 2,5 tysiąca płyt CD oraz 1800 płyt DVD. Jest to jednak coś więcej niż zwykły zbiór książek – jest to prawdziwa biblioteka, gdzie odbywają się liczne konferencje, godziny bajek dla najmłodszych, spotkania z pisarzami i wiele innych wydarzeń, w których główną rolę odgrywa język francuski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *