W księgarni

1) Książki

Francuski w cieniu Wieży Eiffla (opracowanie zbiorowe, wydawca: Wydawnictwo LektorKlett)

„Francuski w cieniu Wieży Eiffla” to zarówno ciekawa lektura traktująca o kulturze francuskiej, jak i swoisty kurs języka francuskiego. Czytelnikowi podaje się nie tylko suchą teorię, ale również zabawne ciekawostki dotyczące języka i kultury kraju, które umilają korzystanie z książki. Dzięki temu poradnikowi nauczyć można się zwrotów, słów, wyrażeń istotnych w komunikacji z obcokrajowcem posługującym się francuskim. Autorzy wskazują również na pułapki, których należy wystrzegać się zarówno w posługiwaniu się językiem, jak i podczas samego pobytu we Francji, uczą też jak zachowywać się w różnych sytuacjach za granicą.

Blondynka na językach. Francuski (Beata Pawlikowska)

Ta książka autorstwa Beaty Pawlikowskiej powstała na podstawie jej wieloletnich podróżniczych doświadczeń. Stanowi ona doskonały kurs języka francuskiego, w którym pomija się wkuwanie słówek oraz uczenie się struktur gramatycznych, na rzecz intuicyjnej nauki języka. Pawlikowska uczy czytelnika, w jaki sposób ma zapoznawać się z językiem obcym, by samodzielnie potrafić tworzyć kolejne zdania i swobodnie komunikować się. Książka ta będzie doskonałym wyborem zarówno dla osób mniej, jak i bardziej zaawansowanych.

2) Słowniki

1000 francuskich słówek. Ilustrowany słownik francusko – polski, polsko – francuski (opracowanie zbiorowe, wydawca: Level Trading)

Jest to kolorowy słownik języka francuskiego. Dzięki zawartym w nim ilustracjom łatwiej i szybciej przyswoić można kolejne francuskie słówka. Oprócz ilustracji przedstawiających codzienne sytuacje, słownik uzupełniony jest o wymowę oraz polskie tłumaczenie poszczególnych wyrazów. Słownictwo podzielone jest w bloki tematyczne, po których pojawiają się przydatne zwroty. Słownik idealnie nadaje się dla dzieci, będzie jednak również przydatny dla każdego (bez względu na wiek) stawiającego pierwsze kroki w nauce francuskiego.

Słownik Francusko – Polski, Polsko – Francuski (opracowanie zbiorowe, CDW Agencja Wydawnicza)

Jest to klasyczny, przejrzysty słownik francusko – polski, polsko – francuski, zawierający ponad 35 tysięcy haseł (wyrażeń, idiomów, zwrotów) oraz ich znaczenia. Dodatkowo autorzy uzupełnili go o wymowę poszczególnych słów, interesujące przykłady oraz tabele czasowników. Słownik będzie przydatny zarówno podczas nauki języka francuskiego, jak i na przykład podczas podróży.

Słownik terminologii prawniczej francusko – polski, polsko – francuski (Marta Bem, Małgorzata Gebler)

Jest to profesjonalny słownik zawierający około 20 tysięcy haseł z różnych dziedzin prawa, takich jak: prawo rodzinne, handlowe, karne. Przydatny będzie również dla każdego zainteresowanego tematyką biznesową oraz ekonomiczną (także z tych dziedzin posiada wiele haseł). Doskonale sprawdzi się w biblioteczce każdego tłumacza, prawnika (w którego pracę wplata się działalność związana z językiem francuskim), czy też studenta i wielu innych osób.

3) Rozmówki

Rozmówki. Francuski (Beata Pawlikowska)

Rozmówki francuskie autorstwa podróżniczki Beaty Pawlikowskiej to coś więcej niż zwykła pomoc w porozumieniu się Polaka z Francuzem na przykład podczas wycieczki do Paryża. Ów książka będzie pomocna zarówno dla niepełnosprawnych, ofiar kradzieży czy też wypadku, podrywaczy, podróżników, narciarzy, płetwonurków i wielu, wielu innych. Będzie również ciekawą lekturą a przy okazji doskonałym kursem języka francuskiego, dla każdego czytelnika, który zajrzy do niej w domowym zaciszu. Rozmówki napisane zostały na podstawie wieloletnich podróżniczych doświadczeń autorki, dlatego nie stanowią wyłącznie czystej teorii, a praktyczne zwroty i wyrażenia. Książka przydatna zarówno dla mniej jak i dla bardziej zaawansowanych w języku francuskim osób.

Rozmówki francuskie (opracowanie zbiorowe, wydawca: Buchmann Sp. z.o.o)

„Rozmówki francuskie” to niezwykle czytelny zbiór przydatnych słów oraz wyrażeń, które będą niezbędne podczas podróży albo dłuższego pobytu we Francji. Umożliwią sprawne i niczym nie skrępowane komunikowanie się Polaka z Francuzem. Ponadto mogą stanowić również dobre uzupełnienie kursu języka francuskiego oraz ciekawą pomoc dla każdego, kto uczy się tego języka w zaciszu domowym.

Język francuski. Rozmówki + CD (Gabriele Kalmbach)

Rozmówki autorstwa Gabriele Kalmbach to nie tylko dosyć obszerny zbiór najbardziej potrzebnych zwrotów, wyrażeń i słów umożliwiających komunikację Polaka z Francuzem, ale również swoisty podręcznik do nauki języka. Umożliwiają one zarówno poznanie różnych pojęć, lokalnych obyczajów, a także zapoznają czytelnika z typowymi strukturami gramatycznymi i uczą ich stosowania poprzez zachęcanie do samodzielnego układania zdań. Dodatkowym atutem jest dołączona do książki płyta CD pomagająca w nauce wymowy.

4) Dla maturzysty

Słownictwo francuskie do matury (Borg Zuzanna, Fabre Adrien)

Przejrzysta i czytelna książka stanowiąca pewnego rodzaju niezbędnik dla każdego przyszłego maturzysty, który na egzaminie maturalnym zamierza zdawać język francuski na poziomie podstawowym lub rozszerzony. Jest to szeroki zbiór słownictwa oraz zwrotów leksykalnych potrzebnych w takich zadaniach maturalnych jak na przykład wypowiadanie się. Umożliwia utrwalenie wiedzy, powtórkę oraz poznanie nowych słów. Wiedza podzielona została tutaj na 15 kręgów tematycznych i przedstawiona za pomocą map mentalnych, co umożliwia jeszcze szybszą i skuteczniejszą powtórkę.

Język francuski. Arkusze egzaminacyjne (opracowanie zbiorowe, wydawca: Omega Wydawnictwo)

Jest to zbiór maturalnych arkuszy egzaminacyjnych wraz z kluczem odpowiedzi z języka francuskiego, które pojawiły się na egzaminie maturalnym w poprzednich latach (są to także arkusze z egzaminów próbnych). Umożliwia skuteczne, samodzielne sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności niezbędnych do zdania egzaminu maturalnego z języka francuskiego, wskazuje rozwiązującemu posiadane przez niego braki – to nad czym musi jeszcze popracować. Zbiór przejrzysty i praktyczny.

Język francuski. Podręcznik. Poziom rozszerzony + CD (Aleksandra Ratuszniak, Alicja Sobczak)

Jest to pewnego rodzaju niezbędnik dla każdego maturzysty, który zdecydował się na zdawanie na egzaminie maturalnym języka francuskiego na poziomie rozszerzonym. Przejrzysta i czytelna forma umożliwi szybką naukę oraz utrwalenie już posiadanej wiedzy. Podręcznik ten oprócz wiedzy przekazuje również cenne wskazówki odnośnie egzaminu maturalnego. Może stanowić zarówno uzupełnienie kursu przygotowującego do matury, jak i jego podstawę. Polecany jest zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *